Spawarka TIG EXPERT TIG 200 DC PULSE

Producent:
Kod produktu: EXTIG200DC
Dostępność: Wysyłka w ciągu 24 h
Ilość zamówienia
2099.00
Zapytaj o produkt

Nowoczesne, profesjonalne źródło spawania metodą TIG DC wykonane w technologii IGBT

Ideal Expert TIG 200 DC Pulse to lekka, przenośna i wydajna zasilana z sieci jednofazowej 230 V spawarka TIG. Maksymalny prąd spawania to 200 A w cyklu pracy 35 % sprawia, że jest to idealne urządzenie do prac warsztatowych a dzięki zwartej konstrukcji sprawdza się również na montażach w terenie.  Służy do spawania metodą TIG DC i TIG DC PULSE oraz MMA stali, stali nierdzewnej a nawet tytanu lub miedzi.

Zalety : 


Wygodne zajarzenie łuku z HF

 • bezstykowa inicjacja łuku umożliwia rozpoczęcie spawania bez ryzyka wprowadzenia zanieczyszczenia w spoinę. 
 • zredukowane do minimum zużycie elektrody wolframowej,
 • natychmiastowe ponowne zajarzenie, 
 • lepsza kontrola na początku ze względu na swobodę w ułożeniu palnika przed rozpoczęciem spawania.

PulsSpawanie TIG z pulsem to lepsza kontrola nad procesem, dzięki mniejszej ilości wprowadzonego ciepła

Spawanie TIG pulsem jest to proces w którym wartość prądu spawania zmienia się pomiędzy dwoma wartościami: prądem bazowym a prądem impulsu. Zmiany te odbywają się cyklicznie w określonej jednostce czasu wyrażonej w hercach. W praktyce oznacza to, że spawamy dwoma prądami(niższym i wyższym)dzięki czemu wprowadzamy w materiał mniej ciepła oraz w naturalny sposób układamy ładną łuskę.

 


IGBT

Ideal Expert TIG 200 DC Pulse to profesjonalna, lekka spawarka inwertorowa przeznaczona do spawania prądem stały zbudowana w oparciu o technologię IGBT która zapewnia minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy oraz zapewnia bardzo dobrą wydajności i niezawodności źródła prądu. ​Wysoka wydajność, przekładająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, oraz wysoka częstotliwość przełączania, zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w trakcie spawania.


Czytelny panel sterowania

Przejrzysty panel sterowania, który umożliwia szybki dostęp do najważniejszych funkcji urządzenia. Obsługa Expert TIG 200 DC nie sprawia żadnych problemów, dzięki czemu można skupić się na tym co najważniejsze, czyli spawaniu.

Expert TIG 200 DC łatwa i szybka obsługa, dzięki intuicyjnemu panelowi spawania

 


Funkcje

 • 2T/4T funkcja ta określa tryb działania wyłącznika w uchwycie spawalniczym,
 • narastanie prądu  jest to funkcja polegająca na zwiększaniu się prądu spawania w określonej jednostce czasu. Jej zadaniem jest zapobiegnięcie nadmiernemu zużyciu się elektrody w wyniku gwałtownego wzrostu prądu spawania. Zaleca się jej stosowanie podczas spawania prądem od 100 A.
 • opadanie prądu  jest to funkcja spawalnicza określająca czas stopniowego opadania prądu spawania do końcowego poziomu .Pozwala to na łagodne zakończenie spawania i uniknięcie powstania tzw. krateru będące efektem gwałtownego zakończenia spawania i uznawanego za poważną wadę spawalniczą.
 • wypływ gazu po spawaniu jest to bardzo istotna funkcja, która po zakończeniu spawania pozostawia włączony wypływ gazu przez określony czas. Wypływający gaz chroni rozgrzaną spoinę przed reakcją z powietrzem, dodatkowo zabezpiecza elektrodę wolframową oraz

  chłodzi cały korpus uchwytu.

 • wypływ gazu przed spawaniem jest to funkcja, której rola polega na uruchomieniu wypływu gazu przed zajarzeniem łuku. To gwarantuje, że metal nie wchodzi w reakcję z powietrzem na samym początku spawania. Sprawdza się podczas pracy ze wszystkimi metalami ale szczególnie zalecana jest do pracy ze stalą nierdzewną, aluminium a przede wszystkim tytanem.

 • regulacja parametrów związanych z pulsem : prąd bazy i impulsu, częstotliwość zmian oraz długoś pulsu


Gwarancja

To wygodne rozwiązanie dla użytkownika. W przypadku awarii, każda spawarka Ideal objęta gwarancją zostanie od Ciebie odebrana, a następnie naprawiona i z powrotem dostarczona do Twoich rąk. Jedyne co musisz zrobić to zgłosić usterkę.

 

 • Spawarka Ideal Expert Tig 200 DC Pulse
 • Uchwyt spawalniczy TIG 26 ze zdalnym sterowaniem - 4m
 • Uchwyt spawalniczy MMA - 3m
 • Kabel masy - 3m
 • Instrukcja obsługi
Odbiór osobisty 0 zł
Firma kurierska 0 zł
Polecamy

Wybrane opinie